با آمدن ایلان ماسک به عنوان مالک جدید توییتر، Dogecoin بار دیگر ثروت خود را به معاملات تجاری میلیاردر تسلا مرتبط می بیند.

DOGE از زمان خرید شبکه رسانه های اجتماعی توسط یکی از ثروتمندترین مردان جهان در یک رشد طولانی مدت بوده است و ارزش آن برای مدت کوتاهی دو برابر شد و در روز دوشنبه 31 اکتبر به 15 سنت رسید. در زمان نگارش این مقاله، قیمت تا حدودی به 0.01418 سنت دلار کاهش یافته بود، که طبق گفته CoinGecko همچنان 94 درصد در هفت روز گذشته افزایش یافته است.

نفوذ زیاد ماسک بر قیمت DOGE پدیده جدیدی نیست، اما این سکه از رکود فعلی بازار کریپتو خارج شد و به قیمت هایی رسید که از آوریل 2022 مشاهده نشده بود. ماسک از زمانی که خرید 44 میلیارد دلاری خود را به ارزش 44 میلیارد دلار انجام داد، در مورد Dogecoin صحبتی نکرده است. توییتر، اما او مرتباً در شبکه اجتماعی به توییت های بیلی مارکوس، یکی از توسعه دهندگان Dogecoins پاسخ می دهد.

از هفته گذشته CoinGecko ارزش کل Dogecoin را در حدود 15.8 میلیارد دلار ردیابی کرده است که از 8 میلیارد دلار افزایش یافته است و آن را از ارزش بازار سکه های “مشروع” مانند Solana و Cardano عبور داده است. در زمان نگارش این مقاله، هشتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار بود.

این سکه همچنین شاهد معاملات سنگینی در صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال در این هفته بوده است، با حجم بیش از 300 میلیون دلار بین دوشنبه 31 اکتبر تا سه شنبه 1 نوامبر. در Coinbase DOGE در حال حاضر سومین سکه پرمعامله است که بیش از 14 درصد از کل حجم معاملات صرافی را به خود اختصاص داده است.

معاملات در Binance، معاملات بین DOGE و stablecoin تتر به 1.8 میلیارد دلار در مدت مشابه رسید که در مجموع 10 درصد از کل حجم معاملات صرافی را تشکیل می دهد. مبادلات بین DOGE و توکن بومی خود بایننس بایننس USD، از 900 میلیون دلار یا شمال پنج درصد از کل حجم معاملات صرافی فراتر رفت.

علیرغم جهش سریع قیمت که در این هفته مشاهده شد، Dogecoin هنوز 83 درصد از بالاترین رکورد تاریخی 73 سنت که در آوریل 2021 به دست آمد، کاهش یافته است، اتفاقاً دقیقاً همان روزی که ماسک میزبان مهمان شنبه شب زنده، ایالات متحده بسیار محبوب بود. برنامه کمدی. پس از ظهور ماسک، سکه 35 درصد سقوط کرد. ماسک در یکی از بخش‌های کمدی سریال، از Dogecoin به عنوان «آینده ارز» یاد کرد، اما در دیگری آن را «هیاهو» نامید.

افزایش محبوبیت DOGE در 12 تا 18 ماه گذشته تا حدی به دلیل دلبستگی چند ساله ماسک به توکن است. او بارها در توییتر به آن اشاره کرده و حتی آن را به عنوان یک روش پرداخت برای برخی از محصولات و خدمات تسلا پذیرفته است.

می‌توانید از DOGE برای خرید کالاهای تسلا در وب‌سایت خودروساز استفاده کنید، در حالی که شرکت حمل‌ونقل عمومی ماسک، The Boring Company، رمزارز را به عنوان نوعی پرداخت در حلقه لاس وگاس خود دریافت می‌کند. در ماه مه، ماسک همچنین با این ایده که به کاربران توییتر اجازه دهد در DOGE برای سرویس اشتراک پریمیوم توییتر آبی خود پرداخت کنند، بازی کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *