به گفته مقامات، آمریکا قرار است روز جمعه تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه و چین اعمال کند، اقداماتی که شامل هدف قرار دادن استقرار پهپادهای ایرانی توسط روسیه در اوکراین، ادعای نقض حقوق بشر توسط هر دو کشور و حمایت پکن از ادعای ماهیگیری غیرقانونی در اقیانوس آرام است. وال استریت ژورنال (WSJ) در اوایل روز جمعه گزارش داد.

نقل قول های کلیدی
بخش عمده ای از تحریم های مورد انتظار بر اساس قانون جهانی ماگنیتسکی، به نام افشاگری که پس از متهم کردن مقامات به فساد در زندان مسکو درگذشت، اعمال می شود.

ایالات متحده با استفاده از این اختیارات برای تحریم مقامات بلندپایه دولتی، نظامی و تجاری که متهم به نقض حقوق بشر و فساد هستند، می‌گوید که قصد دارد آنها را پاسخگو و بازدارنده دیگران کند.

تحریم‌ها هرگونه دارایی هدف‌ها در حوزه قضایی ایالات متحده را مسدود می‌کند، از سفر آنها به ایالات متحده جلوگیری می‌کند و معاملات تجاری با آنها را ممنوع می‌کند.

برای مقامات دولتی و تجاری، این اقدامات می تواند سفر بین المللی و تامین مالی آنها را پیچیده کند.

با قطع دسترسی شرکت‌ها به بزرگترین بازارهای جهان، تحریم‌ها می‌تواند فعالیت‌های آن‌ها را مختل کند و در برخی موارد باعث انحلال آنها شود.

سفارت‌های چین و روسیه در واشنگتن فوراً به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخ ندادند، اما مقامات آنها در گذشته تحریم‌های آمریکا علیه دولت‌هایشان را تحریک‌آمیز، مداخله در امور حاکمیتی و تجاوز قانونی ایالات متحده رد کرده‌اند.

در میان اهداف شامل مقاماتی است که گفته می‌شود مسئول کمپ‌های فیلتراسیون روسیه برای اوکراینی‌هایی هستند که در پشت جبهه گرفتار شده‌اند، جایی که گروه‌هایی مانند دیده‌بان حقوق بشر ادعا می‌کنند که ارتش شهروندان را شکنجه کرده و مرتکب جنایات جنگی دیگری شده است.

واکنش بازار
این خبر بر احساسات بازار و فشارسنج ریسک جفت AUD/USD تأثیر می‌گذارد که تا زمان انتشار از بالاترین سطح روزانه خود عقب‌نشینی می‌کند.

همچنین بخوانید: AUD/USD تجزیه و تحلیل قیمت: عقب نشینی از منطقه مقاومت 0.6780-90

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *