استرلینگ در ابتدای جلسه این هفته مقابل NZD قرار داشت. با این حال، به نظر می رسد اقدام بانک مرکزی تعیین می کند که آیا این سودها می توانند پایدار باشند یا خیر. پتانسیل افزایش بیشتر وجود دارد، اگرچه بذرهای برگشت را می توان در نشست این هفته بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) کاشت.

بازارها به دنبال این هستند که بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره را تا 50 واحد پایه افزایش دهد، اما تحلیلگران معتقدند آوکلند به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک شده است.

معامله گران فارکس به دقت به دنبال سیگنال ها هستند. این ممکن است تا حدودی به توضیح عملکرد ضعیف اخیر کیوی در برابر فیات‌هایی که توسط بانک‌های مرکزی اداره می‌شوند، با دامنه بیشتری برای ادامه افزایش در چند ماه آینده باشد.

پوند را در بالای آن لیست بشمارید. GBP/NZD هفته گذشته 5.5 درصد افزایش یافت (Wc 26 اکتبر) و این جفت ارز را به بالاترین سطح خود از مارس در 1.9965 رساند.

زمان این دستاوردها پس از بودجه کوچک بریتانیا و پیامدهای اقتصادی و مالی ناشی از آن بود. این نشان دهنده درجه ای از عملکرد ضعیف تر دلار نیوزیلند است.

GBP در روز سه‌شنبه زمانی که صدراعظم تازه منتخب کواسی کوارتنگ علیه عقل غالب مخالفت کرد و لغو آستانه مالیات بر درآمد 45p در بریتانیا را اعلام کرد، GBP علیه NZD و دیگر شرکت‌های بزرگ G10 تجمع کرد.

تحلیلگران گفتند که بازارها تحت تأثیر عملکرد گذشته دولت در اجرای کاهش های مالیاتی «غافلگیرانه» قرار نگرفته اند و آن را به جای نگرانی در مورد اندازه کاهش یا تأثیر آن بر درآمدهای دولت، یک موضوع اعتبار می دانند.

از بین بردن محدودیت 45p می‌تواند استرلینگ را به آب‌های آرام‌تر سوق دهد و تاکید بر GBP/NZD را بر تحولات نیوزلند بازگرداند.

GBP/NZD در زمان نگارش این مقاله تا 1.9794 حرکت کرده بود، نرخ پرداخت حساب های بانکی برای دلار نیوزلند را به حدود 1.9239 و نرخ های ارائه دهندگان پرداخت مستقل را در حدود 1.9742 رساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *