• سهام آسیا و اقیانوسیه علیرغم کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، زیان را چاپ می کنند.
  تردید در مورد تعداد کووید چین، امکانات پزشکی خطر گریزی را افزایش می دهد.
  حتی زمانی که کره جنوبی قول حمایت سیاسی داده است، KOSPI بیشترین کاهش را دارد.
  عملیات اوراق قرضه برنامه ریزی نشده BOJ و تزریق صندوق PBOC نتوانستند گاوها را تحت تاثیر قرار دهند.
  با وجود عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا از بالاترین رقم چند روزه در اوایل پنجشنبه، سهام آسیایی همچنان در قرمز باقی می مانند. دلیل آن را می‌توان به بدبینی ناشی از چین در بحبوحه انفعال پایان سال مرتبط دانست.

  شاخص ام‌اس‌سی‌آی از سهام آسیا-اقیانوسیه خارج از ژاپن، در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشد، زیان روز قبل را افزایش می‌دهد، در حالی که شاخص Nikkei 225 ژاپن 1.20 درصد در روز کاهش می‌یابد.

  شایان ذکر است که ژاپن برای دومین روز متوالی اقدام به خرید غیرمنتظره اوراق قرضه کرد تا از منحنی بازدهی دفاع کند و به محدود کردن زیان اخیر Nikkei 225 کمک کند.

  با این اوصاف، KOSPI کره جنوبی شدیدترین سقوط را در میان همتایان آسیایی خود ثبت می‌کند که حداکثر 2.0 درصد کاهش یافته است، زیرا سئول پس از مشاهده داده‌های ضعیف نوامبر که چشم‌انداز اقتصادی را مختل می‌کند، قول حمایت از سیاست‌ها را می‌دهد. باید توجه داشت که KOSPI در بین شاخص‌های سهام آسیایی با در نظر گرفتن عملکرد سال 2022 ضعیف‌ترین است و همانطور که می‌نویسیم نزدیک به 14 درصد کاهش نسبت به سال قبل دارد.

  چندین کشور، از جمله ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن، الزامات آزمایش کووید را برای مسافران چینی اعلام کردند، زیرا تردیدها در مورد گزارش داده‌های پکن و جهش پنهان در تعداد ویروس بر احساسات تأثیر می‌گذارد. در همین راستا می‌تواند مخالفت روسیه با صلح با اوکراین باشد، مگر اینکه معاهده اجازه دادن به مناطق اضافی و همچنین تشدید جنگ در شهر خرسون را بپذیرد.

  در میان این نمایش‌ها، بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده با 2.8 واحد کاهش به 3.858 درصد در زمان انتشار، پس از بیشترین افزایش از 19 اکتبر روز قبل، کاهش یافت. علاوه بر این، معاملات آتی S&P 500 همچنان بلاتکلیف باقی می‌ماند، زیرا کوپن‌های اوراق قرضه ضعیف، کفی را زیر قیمت آتی سهام می‌گذارند، حتی وقتی وال استریت در قرمز بسته شد.

  در جاهای دیگر، شاخص دلار آمریکا (DXY) برای تمدید روند صعودی دو روزه تلاش می‌کند در حالی که قیمت نفت خام WTI در سومین روز جنوب‌مدت به میزان ملایمی عرضه می‌شود.

  به‌منظور آینده، چاپ‌های هفتگی درخواست‌های اولیه بی‌کاری ایالات متحده و PMI شیکاگو برای ماه دسامبر برای مسیرهای کوتاه‌مدت مورد توجه قرار خواهند گرفت.

  همچنین بخوانید: فارکس امروز: معاملات قبل از پایان سال متلاطم باقی می ماند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *