در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، بانک آمریکا (BoA) اعلام کرد که حجم استیبل کوین‌های وارد شده به صرافی‌ها در هفته گذشته به 490 میلیون دلار رسید که 57 درصد نسبت به هفت روز گذشته و سومین هفته متوالی ورودی خالص مثبت افزایش داشته است.

این می تواند به این معنی باشد که بازار کریپتو در مسیر بهبودی نهایی است، زیرا نشان می دهد افراد بیشتری به جای سرمایه گذاری های سوداگرانه، از استیبل کوین ها برای کاربردهای عملی مانند پرداخت ها و حواله ها استفاده می کنند.

استیبل کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که توسط یک فیات پشتیبانی می شوند، معمولاً دلار آمریکا، اگرچه تعداد کمی از آنها توسط سایر دارایی های دنیای واقعی پشتیبانی می شوند. معامله گران معمولاً از آنها به عنوان راهی سریعتر برای ورود و خروج از معاملات در سایر ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند، زیرا آنها امکان باز کردن موقعیت ها را بدون نیاز به تبدیل به یک ارز “سخت” مانند گرین بک در ابتدا فراهم می کنند.

بانک‌ها در گزارش خود اعلام کردند که روند افزایشی جریان‌های استیبل کوین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ممکن است پس از هفته‌ها کاهش ریسک، به سمت افزایش قرار گرفتن در معرض دارایی‌های دیجیتال برگردند.

بازارهای کریپتو در سال 2022 غالباً به موازات بازارهای سهام ایالات متحده شکست خورده اند، زیرا سرمایه گذاران و معامله گران فارکس به سمت دارایی های امن تر مانند دلار آمریکا فرار کردند.

علیرغم موجی از پذیرش سازمانی در سال گذشته، ارزهای رمزپایه همچنان توسط بازار گسترده تر به عنوان دارایی های ریسک تلقی می شوند. بیت کوین، بزرگترین دارایی دیجیتال از نظر ارزش بازار، عملکرد یک سهام فناوری در سال جاری را تقلید کرده است، که بسیار متفاوت از نحوه رفتار علاقه مندان به ارزهای دیجیتال است. در میان سرمایه‌گذاران طرفدار رمزارزها اعتقاد بر این است که ارزهای دیجیتال به‌عنوان «دارایی نامرتبط» عمل می‌کنند و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا یک محافظ مؤثر در برابر تورم یا تخریب ارزهای فیات باشند.

بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، BTC از بالاترین قیمت خود یعنی 69,044 دلار، با قیمت 19,112 دلار، نزدیک به 72 درصد کاهش یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *