از آنجایی که چین اقتصاد خود را پس از سه سال انزوا با وجود افزایش مداوم موارد COVID-19 باز می‌کند، بقیه جهان محدودیت‌هایی را برای همه ورودی‌های چین اعمال می‌کنند.

به گزارش سی ان ان نیوز،  ایالات متحده از تمام مسافران چینی می خواهد که قبل از پرواز به این کشور، نتیجه آزمایش کووید منفی را نشان دهند که از 5 ژانویه اجرایی می شود.

در همین حال، ایتالیا اعلام کرد که آزمایش همه ورودی‌ها از چین برای کووید را آغاز خواهد کرد و از کشورهای اتحادیه اروپا می‌خواهد پس از 50 درصد مثبت بودن نرخ آزمایش در پروازهای چین در میلان، از این روند پیروی کنند.

Chosun Ilbo، یک روزنامه کره جنوبی، گزارش داد که ممکن است برای بازدیدکنندگان چینی از کره جنوبی آزمایش کووید مورد نیاز باشد.

پس از انکار هرگونه محدودیت سفر برای بازدیدکنندگان از چین، مقامات حمل و نقل و دفتر داخلی بریتانیا اواخر روز چهارشنبه گفتند که آنها در روز پنجشنبه بررسی خواهند کرد که آیا انگلیس باید از ایالات متحده و سایر کشورها در اعمال محدودیت های کووید برای مسافرانی که از چین پرواز می کنند پیروی کند یا خیر. در تلگراف

تلگراف خاطرنشان می‌کند: «انتظار می‌رود که مقامات وزارت حمل‌ونقل، وزارت کشور و وزارت بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی (DHSC) امروز ارزیابی کنند که آیا بریتانیا باید با شش پرواز بدون توقف از چین با ۱۷۹۵ صندلی که در آستانه ورود است، از چین پیروی کند یا خیر. در هفت روز آینده.»

این کشورها به ژاپن و هند می‌پیوندند که در اوایل این هفته پس از بازکردن مرزهای چین، محدودیت‌هایی را اعلام کرده‌اند.

وزیر بهداشت هند روز پنجشنبه اعلام کرد که آزمایش کووید-۱۹ برای پروازهای چین، هنگ کنگ، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، تایلند از اول ژانویه اجباری خواهد شد.

واکنش بازار

در میان نگرانی‌های تازه در مورد شیوع مجدد کووید در سراسر جهان، احساس خطر ملایم است. سهام آسیایی همتایان وال استریت خود را کاهش می‌دهند در حالی که معاملات آتی S&P 500 آمریکا تا کنون در این پنج‌شنبه نسبتاً ثابت بوده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *