خلاصه: استرلینگ از بیانیه بودجه دیروز چیزی دریافت نکرد و نشان می‌دهد که هرگونه نگرانی ساختاری برای امور مالی بریتانیا مشکلی آهسته خواهد بود و با توجه به انتشار بسیار زیاد گیلت‌ها در فهرست، خطرات احتمالاً در سال مالی آینده افزایش می‌یابد. در جاهای دیگر، دلار آمریکا با عجله به جایی نمی رسد، زیرا از زمان حرکت عظیم هفته گذشته، برای یک هفته کامل تثبیت شده است. کاتالیزورهای قابل شناسایی تا فراتر از تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده در هفته آینده بسیار اندک هستند.

تمرکز تجارت FX: بیانیه بودجه پاییزی برای الهام بخشیدن به معامله گران استرلینگ عمل نمی کند. دلار به صورت جانبی. سیگنال جالب از فرماندار احتمالی بعدی BoJ.

بیانیه بودجه صدراعظم هانت دیروز برای استرلینگ سودآور بود و عملاً هیچ واکنشی در بازار ایجاد نکرد. با این حال، یکی دو مشاهدات. اولاً، ظاهراً هیچ «تجارت کمک‌کننده» بزرگ‌تری وجود نداشت، زیرا EURGBP بدون یافتن فروشنده‌های اضافی فراتر از پایین‌ترین سطح این هفته رسید، درست همانطور که به نظر می‌رسد طلاهای بریتانیا در قیمت‌گذاری تغییر موضع مالی از دایره کامل قیمت‌گذاری شده‌اند. خزانه داری، زیرا بازدهی بریتانیا در روزهای اخیر منفعلانه با بازدهی خزانه داری ایالات متحده حرکت می کند. بنابراین هیچ افت فوری وجود ندارد، به این معنی که نگرانی‌های ساختاری آینده احتمالاً یک مسئله کند خواهد بود، که احتمالاً با تجمع داده‌های دریافتی و/یا گام‌های اشتباه BoE تشدید می‌شود. فراتر از این سال مالی، که تا آوریل سال آینده به طول می‌انجامد، پیش‌بینی می‌شود که انتشار Gilt تا حدودی کمتر از برآوردهای قبلی پس از به‌روزرسانی‌های دیروز در مورد نیات خزانه‌داری باشد. اما طبق گفته اداره مدیریت بدهی بریتانیا، برای سال مالی 2023-24، صدور طلایی در نظر گرفته شده است. یک تحلیلگر که در مقاله بلومبرگ ذکر شد (که فقط در پلتفرم داخلی یافت می شود) گفت که انتشار خالص طلا در سال مالی آینده می تواند بیش از 250 میلیارد پوند باشد که تقریباً دو برابر رکورد قبلی در سال 2011 است. در مقاله دیگری، برخی معتقدند که صدراعظم هانت ممکن است حتی برای کاهش هزینه‌هایی که او در بیانیه به آن اشاره کرد، زمان سختی است – با سخت‌تر شدن هزینه‌ها تنها پس از انتخابات بعدی (2024 یا قبل از آن) در سال 2025 شروع می‌شود. به طور خلاصه – بدون واکنش فوری، اما همزاد ساختاری اسفناک بریتانیا چالش‌های مربوط به کسری بودجه در چند سال آینده هنوز مورد توجه قرار نگرفته است. GBPUSD بدون تغییر فدرال رزرو ثروتمند به نظر می رسد (خیلی زود …).

دلار آمریکا پس از فروش عظیمی که عمدتاً پس از انتشار CPI اکتبر رخ داد، در محدوده‌ای پیش می‌رود. اگر چند روز دیگر یا بیشتر منتظر ماندن برای دنبال کردن در قیمت دلار باشیم، حرکت واقعاً از حرکت خارج خواهد شد. با این حال، این حرکت به اندازه‌ای گسترده بود که به افزایش قابل توجهی نیاز داشت تا استدلال شود که بازار صعودی دلار در حال بازگشت است. همانطور که اشاره کردم، نقاط داده‌های مهم بعدی تا چاپ تورم PCE در 30 نوامبر و سپس گزارش مشاغل در 2 دسامبر و CPI نوامبر در 13 دسامبر به پایان نخواهند رسید. هفته آینده کمی کاهش داده و دقایق FOMC تماماً به چهارشنبه، یک روز قبل از تعطیلات شکرگزاری، جایی که به طور سنتی معاملات کمی انجام می‌شود، شامل جمعه می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *