تورم ژاپن تقریباً دو برابر هدف BOJ است
با 3.7٪، CPI در سراسر کشور تقریباً دو برابر هدف 2٪ آنها است. BOJ با معرفی هدف 2 درصدی خود در ژانویه 2013، نسبتاً دیر به باند “تورم 2٪” رسید. از 118 ماه پس از معرفی، تنها 16.1٪ (19) از آنها بالای 2٪ بوده اند. از آوریل 2014 یک دوره 12 ماهه وجود داشت و اخیراً تورم از آوریل امسال بالای 2 درصد بوده و همچنان در حال افزایش است.

 

همچنین جالب است بدانید که افزایش قیمت ژاپن در مقایسه با کشورهای غربی و شرکای تجاری آسیایی به تعویق افتاده است. و این علیرغم کاهش -6.5 درصدی پایه پول در سال است که سریعترین سرعت آن از سال 2007 است.

 

 

آیا BOJ هرگز نرخ بهره را افزایش خواهد داد؟
هرگز نگویید هرگز، اما به نظر می رسد آنها عجله ای ندارند. با این گفته، خلاصه نظرات اخیر نشان داد که «برخی» از اعضا نسبت به طولانی شدن سیاست‌های فوق‌العاده و خطرات تورم ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

تا کنون، BOJ هدف کنترل منحنی بازده (YCC) خود را به قیمت ین ضعیف تر حفظ کرده است تا به تقویت صادرات و رشد کمک کند، در حالی که نرخ بهره را در 0.1– نگه داشته است. اما اگر قیمت ها همچنان به افزایش خود ادامه دهند، مطمئناً می توان مواردی را برای صفر یا حتی بالاتر بودن نرخ بهره ایجاد کرد. با این حال، بارها و بارها BOJ آب سرد را روی روش معمولی ریخته و به سمت غیر متعارف منحرف شده است. بنابراین آماده باشید که BOJ بیشتر از زمانی که سرمایه گذاران بتوانند در مقابل آنها شرط بندی کنند، در نرخ های بهره منفی باقی بماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *