به جمعه فارکس خوش آمدید، یک گزارش هفتگی که در آن موضوعات ارزی منتخب را عمدتاً از دیدگاه کلان مورد بحث قرار می‌دهیم، اما همچنین مقداری تحلیل تکنیکال را اینجا و آنجا بررسی می‌کنیم.

در نسخه این هفته، ما در مورد دلار، پوند و دلار کالا بحث می کنیم و مشتاقانه منتظر هفته پیش رو هستیم.

 

دلار آمریکا همچنان در تلاش برای از بین بردن شگفتی CPI است

صبح روز جمعه شاهد رشد بازارهای سهام اروپا بدون هیچ کاتالیزور مهمی بودیم. با بهبود ریسک پذیری، ارزهایی مانند GBP/USD، AUD/USD و NZD/USD همگی به همراه بیت کوین کمی افزایش یافتند، اگرچه بعداً همه آنها از بالاترین سطح قبلی خود خارج شدند. این تحرکات ناشی از ضعف جزئی دلار بود که هنوز نتوانسته پس از آن تورم بزرگ هفته قبل، دوباره پای خود را پیدا کند. اگرچه دلار در بحبوحه ادامه اظهارنظرهای جنگ طلبانه چندین مقام فدرال رزرو افزایش یافته و پف کرده است، اما هنوز به شیوه ای معنی دار بازگشته است. اما با توجه به اینکه چین و چندین اقتصاد اروپایی همگی برای رشد تلاش می کنند و اقتصاد دوم از تورم فزاینده و بحران انرژی آسیب دیده است، من فکر می کنم که در بهترین حالت فقط شاهد افزایش اندک بیشتر برای کشورهایی مانند GBP/USD و EUR/USD خواهیم بود. USD/CNH قبلاً در اوایل این هفته به طور قابل توجهی برگشت کرده است، قبل از اینکه در این نیمه اول جلسه جمعه کاهش یابد.

USD/CNH

در میان مقامات فدرال رزرو که صحبت کرده اند، پیام آنها همه مشابه بوده است – یعنی مبارزه آنها با تورم ادامه دارد و افزایش نرخ های بیشتری در راه است. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، روز پنجشنبه گفت که نرخ بهره باید بیش از این به محدوده 5 تا 7 درصد افزایش یابد. یک روز پیش از آن، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، گفت که توقف در افزایش نرخ بهره «خارج از جدول» است. در نتیجه، قیمت‌گذاری نرخ‌های بهره پایانه‌ای در بازار برای ماه می تا جولای 2023 به 5 درصد بازگشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *