خریداران در شهر قدیمی وین، اتریش، در روز پنجشنبه، 10 نوامبر 2022. اقتصاد اتریش در سه ماهه سوم کاهش یافت، زیرا تقاضای جهانی ضعیف تر به اشتها برای صادرات آن لطمه زد. عکاس Nina Riggio/Bloomberg عکاس: Nina Riggio/Bloomberg
خریداران در شهر قدیمی وین، اتریش، در روز پنجشنبه، 10 نوامبر 2022. اقتصاد اتریش در سه ماهه سوم کاهش یافت، زیرا تقاضای جهانی ضعیف تر به اشتها برای صادرات آن لطمه زد. عکاس Nina Riggio/Bloomberg عکاس: Nina Riggio/Bloomberg , Bloomberg

(بلومبرگ) – تصویری جدید از رشد ضعیف اقتصاد جهانی و تورم مداوم در هفته آینده ارائه خواهد شد، درست زمانی که نظرسنجی ها نشان می دهد که باد مخالف برای تولیدکنندگان از ایالات متحده تا اروپا و ژاپن وجود دارد.

پیش‌بینی‌های OECD در روز سه‌شنبه نشان می‌دهد که مقامات این سازمان مستقر در پاریس چگونه از دست دادن شتاب کشورهای سراسر جهان را در بحبوحه شوک‌های متعدد از بحران انرژی ناشی از حمله روسیه به اوکراین گرفته تا افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده و تداوم فشار عرضه درک می‌کنند.

پیش‌بینی‌های قبلی OECD، که در سپتامبر انجام شد، پیش‌تر از بدتر شدن چشم‌انداز رشد برای سال 2023 حکایت داشت. با توجه به اینکه اقتصاددانان اکنون به طور فزاینده‌ای پیش‌بینی می‌کنند که رکود اقتصادی در ایالات متحده در سال 2023 اتفاق بیفتد – و با توجه به اینکه بسیاری از اروپا احتمالاً در حال انقباض هستند – اکنون این دیدگاه احتمالاً چنین خواهد بود. تاریک تر

نظرسنجی‌های مدیران خرید که قرار است در روز بعد انجام شود، ممکن است لایه‌ای دیگر از تیرگی را اضافه کند که نشان دهنده وخامت صنعت در چندین اقتصاد پیشرفته است. انتظار می‌رود همه اقدامات در منطقه یورو و بریتانیا تضعیف شوند، در حالی که اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که فعالیت کارخانه‌ها در ایالات متحده در آستانه انقباض باشد.

چشم انداز کند شدن یا رکود اقتصادها، معضل بانک های مرکزی جهانی را تشدید می کند، زیرا آنها با بدترین دوره تورم در یک نسل مبارزه می کنند. حتی با وجود نشانه‌هایی از کاهش فشار قیمت‌ها در ایالات متحده، جایی برای رضایت وجود ندارد.

گیتا گوپینات، معاون اول مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، در مجمع اقتصاد جدید بلومبرگ گفت: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که اقتصادهای سراسر جهان با آن روبرو هستند، تورم است و کاهش تورم در زمانی که رشد نیز کاهش می‌یابد». پنجشنبه در سنگاپور ما احتمالاً وارد عصری می‌شویم که برای بانک‌های مرکزی، آنها واقعاً باید با آن معامله کنند.»

این که چگونه چنین ملاحظاتی از قبل بر سیاستگذاران در ایالات متحده و اروپا تأثیر گذاشته است، ممکن است در دقایقی از تصمیمات اخیر فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا که قرار است به ترتیب در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه منتشر شوند، آشکار شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *