در حالی که بانک های مرکزی در سراسر جهان با تورم بی سابقه و تاثیر آن بر ارزهای فیات خود دست و پنجه نرم می کنند، اتریوم با معکوس این معضل دست و پنجه نرم می کند.

از جمعه گذشته (7 اکتبر)، عرضه اتر (ETH) بیش از 4000 توکن کاهش یافته است. داده‌های جدید شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین ultrasound.money نشان می‌دهد که افزایش قیمتی که از افت ناگهانی عرضه انتظار می‌رود، هنوز اتفاق نیفتاده است و در واقع عکس این موضوع در حال رخ دادن است. قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله نزدیک به 3.7 درصد کاهش یافت و به حدود 1300 دلار رسید.

از آنجایی که پارادایم بلاک چین اتریوم در ماه سپتامبر از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر کرد، این اولین دوره کاهش تورم است که در آن شبکه بیشتر از تولید ETH سوزانده می‌شود.

تراکنش‌های اتریوم متحمل هزینه‌های «گاز» می‌شوند، هزینه‌ای که در فرآیند اعتبارسنجی اخذ می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که شبکه را در برابر بارگیری بیش از حد با درخواست‌های مخرب کمتر آسیب‌پذیر کند. قیمت گذاری تقاضای خالص است، با افزایش هزینه های گاز همزمان با افزایش ترافیک در شبکه اتریوم.

اعتباردهنده‌ها (که در شبکه‌های PoW «ماینرها» نامیده می‌شوند) که تراکنش‌های ETH را پردازش می‌کنند، هزینه‌ها را به جیب می‌زنند. با این حال، برای جلوگیری از افزایش سرسام‌آور کارمزدها در دوره‌های اوج، اتریوم در آگوست گذشته تغییری در بلاک چین ایجاد کرد که بخشی از هر هزینه گاز را به‌طور خودکار از بین می‌برد. این امر عرضه ETH در گردش را محدود می‌کند و به جلوگیری از کنترل هزینه‌های گاز کمک می‌کند، که در گذشته یک شکایت رایج بود.

آخر هفته گذشته، شبکه حالت‌های خود را تغییر داد و شروع به سوزاندن اتریوم بیشتر از آنچه که ایجاد کرد، کرد و مقدار کل اتریوم در گردش را بیش از 400 ETH کاهش داد. از روز سه شنبه، نرخ سوختگی همچنان از نرخ ایجاد ETH پیشی گرفت.

در همین حال، میانگین هزینه های گاز از روز شنبه تا کنون بیش از 200 درصد افزایش یافته است و هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *