نرخ استرلینگ به راند از کاهش شدید ماه سپتامبر در این هفته بازگشته است. تغییر قیمت نزدیک به بالاترین حد در سال 2022 متوقف شده است، اما تحلیلگران بر این باورند که اگر گرین بک روی نرخ بهره باقی بماند یا پوند تحت تأثیر منفی اعلامیه بانک مرکزی انگلیس (BoE) در این هفته بر روی نرخ های بهره، اصلاحی در راه است.

ZAR یکی از بدترین عملکردهای گروه G20 در ماه اکتبر بود در حالی که پوند نزدیک به اوج بود. اثر خالص این واگرایی، افزایش 12 درصدی نسبت به پایین‌ترین نرخ‌های مشاهده شده در اواخر سپتامبر بوده است که بسیاری از زیان‌های قبلی جفت پوند/زر در سال 2022 را از بین می‌برد.

دوره عملکرد ضعیف رند در یک ماه قوی دیگر برای دلار آمریکا و یک دوره ضعف غیرعادی برای رنمینبی چین اتفاق افتاد. نزول رند ممکن است با داده‌های داخلی نیز تشدید شده باشد که نشان می‌دهد تولید تنها نقطه درخشان بخش در اقتصاد آفریقای جنوبی است که در غیر این صورت کند می‌شود.

تحلیلگران می گویند که محرک های واقعی در پشت حرکت قیمت GBP/ZAR، بهبود استرلینگ و افزایش دلار بوده است که هر دو در دو روز گذشته متوقف شده بودند.

یک یادداشت تحلیلگر از RBC Capital Markets می گوید که GBP/ZAR معمولاً با USD/ZAR همبستگی دارد، به این معنی که اگر دومی در هفته های آینده به بالاترین حد خود برسد، می تواند سودمند باشد. چشم انداز دلار برای باقی مانده سال 2022 به نحوه تفسیر سرمایه گذاران از اطلاعیه های نشست این هفته توسط فدرال رزرو بستگی دارد.

«بدون پیش‌بینی‌های به‌روز شده برای راهنمایی، اظهارنظر فدرال رزرو در مورد اقتصاد احتمالاً متفاوت خواهد بود، زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال سیگنال‌هایی هستند مبنی بر اینکه رویکردی بدبینانه‌تر به نرخ‌ها در راه است. این نوع سناریو می تواند فضای USD/ZAR را برای امداد رسانی و محیطی مساعد برای موقعیت های طولانی فراهم کند.

در حالی که نرخ مبادله دلار در بیشتر سال 2022 در حال افزایش بوده است، گمانه زنی ها در اواخر اکتبر در مورد چرخش بالقوه “دووی” در سیاست فدرال رزرو منجر به فروش گسترده دلار شد. RBC می‌گوید هر گونه افزایش مجدد قیمت دلار در فروش ابری در روزهای آینده باعث می‌شود این جفت ارز در لبه‌ها قرار بگیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *