به لطف یک تقویم اقتصادی آرام و فقدان سخنرانی‌های تازه از سوی مقامات اصلی بانک مرکزی، نیمه اول جلسه دوشنبه تماماً درباره چین بود. اگرچه سهام و آتی از بدترین سطح خود خارج شده اند، بازارها همچنان آسیب پذیر هستند. پس از گزارش اولین مرگ ناشی از کووید در تقریباً شش ماه گذشته، و شهری در نزدیکی پکن، محدودیت‌های زیادی را اعمال کرد، نگرانی‌هایی وجود دارد که چین ممکن است محدودیت‌های کووید را بیشتر کند. بنابراین، نگرانی‌های جدیدی در مورد رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان وجود دارد، به این معنی که یوان در کنار مس و چند دارایی حساس به ریسک ضعیف‌تر است. هفته گذشته با توجه به نگرانی های جدید در مورد چین، قیمت نفت تقریباً 10 درصد سقوط کرد.

اما این یک محیط کاملاً بدون ریسک نبود، به عنوان مثال FTSE نسبتاً خوب خود را حفظ کرد و IBEX اسپانیا در نیمه اول جلسه روز دوشنبه بالاتر رفت.

از یک طرف، سرمایه گذاران در تلاش هستند تا ریسک افزایش شدید نرخ های بیشتر در سراسر جهان را در میان نشانه هایی که تورم به اوج خود رسیده است، ارزیابی کنند. این احتمال که بانک‌های مرکزی در اروپا و ایالات متحده در آستانه تمایل به سمت موضعی غیرقانونی‌تر هستند، این امید را ایجاد کرده است که بدترین دوره فروش دارایی‌های ریسکی پایان یافته است.

اما از سوی دیگر، آنها خوشحال خواهند شد که در میان نگرانی ها در مورد چین، ریسک بیش از حد نکنند. معامله گران همچنین نگران تداوم ضعف قیمت ارزهای دیجیتال در پی سقوط FTX هستند. با توجه به اینکه این روز و هفته از نظر داده های کلان نیز یک روز آرام است، آنها به طور قابل درک مشتاق هستند که با احتیاط ادامه دهند.

علاوه بر این، افزایش نرخ در ایالات متحده هنوز متوقف نشده است. در میان مقامات فدرال رزرو که هفته گذشته صحبت کردند، پیام آنها همه مشابه بود – یعنی مبارزه آنها با تورم ادامه دارد و افزایش نرخ های بیشتری در راه است. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت که نرخ بهره باید بیش از پیش افزایش یابد و به محدوده 5 تا 7 درصد برسد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، گفت که توقف در افزایش نرخ بهره «خارج از جدول» است.

بنابراین، سخنرانان فدرال رزرو پیشنهاد می‌کنند که افزایش نرخ‌ها ممکن است کند شود، اما احتمالاً برای مدت طولانی‌تری ادامه خواهند داشت، که به هر حال ممکن است به معنای اوج بالاتر نرخ صندوق فدرال باشد.

هیچ داده اقتصادی تاثیرگذاری در ایالات متحده که امروز منتشر می شود وجود ندارد، بنابراین چین احتمالاً همچنان بر دستور کار تسلط خواهد داشت.

نگرانی ها در مورد چین همچنان بازارها را هدایت می کند، بنابراین درست است که پوشش این هفته را با نگاهی به یوان شروع کنم. USD/CNH افزایش یافته است و مس و نفت به همراه برخی دیگر از دارایی‌های حساس به ریسک مانند بازار سهام استرالیا و چین در بازار باقی مانده‌اند.

اکنون، USD/CNH بیش از ضررهایی را که روز جمعه دیدیم، زمانی که فروشندگان برای دفاع از مقاومت در منطقه 7.1700 وارد عمل شدند، جبران کرده است. اگر USD/CNH در اینجا به صورت روزانه بسته شود، می تواند راه را برای حرکت به سمت n هموار کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *