با تعطیلات روز شکرگزاری در ایالات متحده در روز پنجشنبه، بازارها ممکن است تا پایان هفته کند باشند. جمعه نیز نیم روزی برای بازارهای ایالات متحده است. با این حال، این بدان معناست که اگر یک شگفتی در بازارها وجود داشته باشد، اوضاع ممکن است نوسان داشته باشد. در بیشتر موارد، رویدادهای هفته آینده در روز چهارشنبه، با جلسه تصمیم گیری نرخ بهره RBNZ، PMI های اروپایی و صورتجلسه FOMC متمرکز خواهند شد. و فراموش نکنید که جمعه «جمعه سیاه» است، که شروع غیر رسمی فصل خرید تعطیلات است. علاوه بر این، هنوز نام هایی مانند زوم و دل وجود دارد که باید در این هفته در رابطه با درآمد مورد توجه قرار گیرند.

RBNZ

بانک مرکزی نیوزلند روز چهارشنبه این هفته برای تصمیم گیری در مورد سیاست نرخ بهره تشکیل جلسه می دهد. در جلسه قبلی در 5 اکتبر، RBNZ نرخ ها را 50bps افزایش داد تا OCR را به 3.5٪ برساند. یکی از مهم‌ترین موارد صورت‌جلسه حاکی از آن بود که افزایش نرخ بهره ۷۵ واحدی در ثانیه مورد بحث قرار گرفته است. در نهایت، کمیته تصمیم گرفت تنها 50 واحد بر ثانیه نرخ را افزایش دهد. یک هفته پس از آخرین جلسه RBNZ، نیوزیلند داده های CPI سه ماهه سوم خود را منتشر کرد. چاپ تیتر 7.2 درصد در مقابل انتظار 6.6 درصد و خواندن سه ماهه دوم 7.3 درصد بود. اگرچه انتظارات برای چاپ Q3 بسیار کمتر بود، چاپ واقعی تقریباً بدون تغییر نسبت به سه ماهه قبل بود. تورم مواد غذایی در ماه اکتبر نیز از 8.3 درصد در سال به 10.1 درصد افزایش یافت. این به احتمال زیاد به کمیته دلیلی برای افزایش 75 واحدی در ثانیه در جلسه آتی می دهد که نرخ رسمی نقدی را به 4.25 درصد می رساند.

جمعه سیاه

روز بعد از روز شکرگزاری در ایالات متحده شروع غیررسمی فصل خرید تعطیلات است و شرکت ها تخفیف های زیادی را برای بسیاری از کالاها ارائه می دهند. داده های فروش برای اندازه گیری هزینه های تعطیلات در ماه آینده استفاده می شود. با افزایش نرخ بهره در طول سال گذشته، باید در نظر گرفت که مردم تا چه اندازه مایل به پرداخت بدهی اضافی (هزینه کارت اعتباری) با نرخ های بالاتر هستند. جدیدترین داده‌های خرده‌فروشی در ایالات متحده در ماه اکتبر 1.3% در مقایسه با 0% در سپتامبر افزایش داشته است. آیا هزینه های شدید در فصل تعطیلات ادامه خواهد داشت؟ والمارت برآوردهای درآمد را در هفته گذشته پشت سر گذاشت و چشم انداز خوشی را برای فصل خرید تعطیلات ارائه کرد. در همین حال، هدف رقیب درآمد خود را از دست داد و گفت که قصد دارد به سرعت تقاضا را کاهش دهد زیرا گزینه های وام برای مصرف کنندگان تمام می شود. آمازون همچنین چشم انداز کمتر مطلوبی را ارائه کرد و برای یک فصل تعطیلات سخت آماده می شود. آمازون اخیراً اعلام کرده است که 10000 کارگر خود را نیز اخراج می کند. با این حال، یکی از چیزهایی که اکثر خرده فروشان به آن توجه می کنند این است که آنها هنوز هم انبارهای عقب مانده دارند. بنابراین، سرمایه گذاران تماشا خواهند کرد که چه تعداد “فروش” ارائه می شود و چه مقدار کالا تخفیف داده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *