LUNA Terra در اواخر هفته گذشته (Wc 5 سپتامبر) دوباره در کانون توجه قرار گرفت، زیرا یک نسخه راه اندازی مجدد از رمز رمزنگاری مشکل دار در روز جمعه 10 سپتامبر با افزایش 245 درصدی به سمت آسمان حرکت کرد. علیرغم جهش ارزش آن در هفته گذشته، به نظر می رسد این افزایش متوقف شده است. در روز سه شنبه 13 سپتامبر بیش از یک سوم نسبت به بالاترین سطح ناگهانی هفته گذشته کاهش یافت.

ارقام CoinGecko نشان می دهد که با قیمت فعلی 4.16 دلار، LUNA در مجموع 37 درصد از بالاترین قیمت جمعه گذشته 6.71 دلار سقوط کرده است. این سطح بالاترین سطحی بود که برای LUNA از اول ژوئن مشاهده شد، چند روز پس از عرضه نسخه نسل جدید سکه به دارندگان قبلی سکه های نسل اول LUNA. آن یکی از آن زمان به‌عنوان لونا کلاسیک (LUNC) دوباره نشان داده شد.

در حالی که بازگشت مجدد قابل توجه است، LUNA بسیاری از دستاوردهای اخیر خود را حفظ کرده است. در زمان نگارش این مقاله 130 درصد برای هفت روز گذشته افزایش یافت، که در رکود حول دو دلار در یک هفته پس از ماه ها بیش از دو برابر شد.

شایان ذکر است که سایر سکه‌ها در اکوسیستم Terra در روزهای اخیر افزایش و افت شدیدی داشته‌اند.

LUNC از اواخر هفته گذشته 42 درصد کاهش داشته است و در 24 ساعت گذشته در زمان نگارش این مقاله 15 درصد کاهش داشته است. با این وجود، LUNA Classic همچنان بالا مانده است و همچنان 30 درصد در هفته و 240 درصد در 30 روز گذشته افزایش یافته است.

TerraClassicUSD (USTC)، نسخه‌ای که قبلاً UST نامیده می‌شد، یک استیبل کوین دلاری، در روز سه‌شنبه 13 سپتامبر 10 درصد کاهش داشت، اما این افت همچنان باعث افزایش بیش از 50 درصدی آن در هفت ماه گذشته شد. روز و 60 درصد در 30 روز گذشته. برای چشم انداز، بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال تنها حدود یک درصد رشد داشت.

قبل از راه‌اندازی مجدد، USTC و LUNC در اوایل ماه مه سقوط کردند زیرا استیبل کوین اصلی UST پیوند دلاری خود را از دست داد. LUNA، ارز دیجیتال جفت شده آن، در نتیجه سقوط کرد. در آن زمان، LUNA و UST در مجموع ده ها میلیارد دلار ارزش بازار داشتند. سقوط ناگهانی و همزمان آنها تا حدودی مسئول تسریع بازار خرس ارزهای دیجیتال در سال جاری است.

LUNC در هفته‌های اخیر به تدریج نسبت به LUNA افزایش یافته است، و بازگشت ثابت‌تر آن در میان ابتکارات تحت رهبری جامعه برای بازسازی اکوسیستم مشکل‌دار Terra اتفاق افتاده است. اقداماتی از جمله مالیات تراکنش که صرف خرید و سوزاندن سکه ها برای کاهش عرضه کلی می شود، یکی از راه هایی است که متولیان ترا برای بازگرداندن شکوه محو شده آن تلاش می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *