قیمت طلا پس از آزمایش بخش پایینی کانال صعودی دوباره افزایش یافته است.
قیمت های پایین تر کالاها و خدمات کاهش هزینه های خانوارهای ایالات متحده را جبران می کند.
بهبود ریسک پذیری سرمایه گذاران، شاخص USD را به نزدیکی 103.75 کشانده است.
قیمت طلا (XAU/USD) از بالاترین قیمت روز جمعه در حدود 1804.00 دلار فراتر رفت و انتظار می رود مشخصات حراج خود را به بالای مقاومت روانی 1800.00 دلار در جلسه توکیو تغییر دهد. انتظار می‌رود که این فلز گرانبها در بحبوحه بهبود ریسک پذیری فعالان بازار، به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

با شرط‌بندی سرمایه‌گذاران بر روی کاهش نرخ تورم در ایالات متحده، که منجر به کاهش سرعت شاخص هزینه مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) می‌شود، پروفایل ریسک مثبت شده است. کاهش در مخارج مصرفی نشان می دهد که تقاضای خانوار کاهش یافته است و با کاهش قیمت کالاها و خدمات جبران می شود. این امر منجر به بهبود شاخص S&P500 در روز جمعه شد. همچنین کاهش تقاضا برای کالاهای بادوام از انتظارات برای کاهش تورم در آینده حمایت کرده است.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از تلاش برای عبور از مقاومت فوری 104.00 به شدت کاهش یافته و به نزدیکی 103.75 رسیده است، زیرا کاهش هزینه‌های خانوارها ممکن است فدرال رزرو (فدرال رزرو) را مجبور کند که اوج نرخ بهره را کاهش دهد. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیشتر کاهش یافته و به نزدیک 3.73 درصد رسیده است.

تحلیل تکنیکال طلا
قیمت طلا پس از آزمایش بخش پایینی الگوی نمودار کانال صعودی که در مقیاس چهار ساعته تشکیل شده است، دوباره رشد کرده است. بخش بالایی الگوی نمودار فوق از اوج 15 نوامبر در حدود 1786.55 دلار رسم شده است، در حالی که بخش پایینی از پایین ترین سطح 29 نوامبر در حدود 1740.00 دلار قرار گرفته است. میانگین متحرک نمایی 100 دوره ای (EMA) در حدود 1791.00 دلار حمایت اصلی برای قیمت طلا بوده است.

در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) پس از نزول به نزدیک به 40.00 قدرت پیدا کرده است، که نشان می‌دهد نزولی محدود شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *