قیمت طلا رشد روزانه را کاهش داد اما در مسیر ثبت دومین افزایش ماهانه باقی می ماند.
داده‌های چین خوش‌بینی اخیر را در بحبوحه تعطیلی بازارها تثبیت می‌کند.
XAU/USD با کاهش ارزش دلار آمریکا بر روی شرط‌بندی‌های فدرال‌رزرو، روی پای خود باقی می‌ماند، اخبار مرتبط با چین به نفع خریداران طلا است.
قیمت طلا (XAU/USD) از بالاترین سطح روزانه حدود 1807 دلار عقب نشینی کرد زیرا گاوها منتظر سرنخ های بیشتری در بحبوحه فعالیت های معاملاتی تعطیلات تعطیلات در اوایل صبح سه شنبه در اروپا هستند. آخرین عقب نشینی این فلز را می توان به بازگشت شاخص دلار آمریکا (DXY) از پایین ترین سطح روزانه و همچنین کاهش داده های چین مرتبط دانست.

شاخص دلار آمریکا (DXY) با جهش از پایین ترین سطح روزانه 103.95، زیان های روزانه را تثبیت می کند. با این حال، گیج دلار در برابر شش ارز اصلی برای سومین روز متوالی منفی باقی می ماند.

از سوی دیگر، سود صنعتی چین در دوره ژانویه تا نوامبر 3.6 درصد نسبت به -3.0 درصد قبل کاهش یافت.

علاوه بر این، به چالش کشیدن گاوهای XAU/USD می تواند ترس های ژئوپلیتیک جدیدی باشد که از روسیه، چین و کره شمالی سرچشمه می گیرد.

با این وجود، کاهش محدودیت‌های فعالیت مرتبط با کووید توسط چین و تزریق نقدینگی سنگین بانک خلق چین (PBOC) خریداران طلا را امیدوار نگه می‌دارد.

مهم‌تر از همه، به نظر می‌رسد که عقب‌نشینی تعصبات جنگ‌طلب از سوی فدرال رزرو (فدرال رزرو)، به دلیل انتشار ضعیف اخیر شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) و سفارشات کالاهای بادوام، برای ماه نوامبر، خریداران طلا را امیدوار نگه داشته است. .

در حالی که حال و هوا را به تصویر می کشد، S&P 500 فیوچرز با 0.60 درصد افزایش در روز به 3892 واحد رسید، در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده در حدود 3.74 درصد تا زمان انتشار پایین باقی می ماند.

در ادامه، بحران نقدینگی در پایان سال می تواند به تقویم سبک بپیوندد تا حرکت های فوری طلا را محدود کند.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا
قیمت طلا پس از جهش از میانگین متحرک روزانه 200 (DMA)، در حدود 1782 دلار در زمان مطبوعات، بالاتر می رود. جهش اصلاحی سرنخ هایی از چاپ های محکم تر RSI (14) می گیرد، نه خرید بیش از حد.

با این حال، سیگنال‌های MACD نزولی و یک خط مقاومت شیب‌دار از 5 دسامبر، نزدیک به 1821 دلار تا زمان چاپ، روند صعودی بیشتر فلز گرانبها را به چالش می‌کشد.

در شرایطی که خریداران طلا موفق به عبور از مانع 1821 دلاری می شوند، معاملات موفقیت آمیز فراتر از سقف ماهانه حدود 1825 دلار برای پایدارتر ماندن XAU/USD ضروری می شود.

از جنبه نزولی، بسته شدن روزانه زیر سطح حمایت 200-DMA 1782 دلاری می تواند به سرعت قیمت شمش را به سمت پایین ماهانه 17695 دلار بکشاند.

پس از آن، 1740 دلار و نوسان پایین اواخر نوامبر نزدیک به 1721 دلار می تواند فروشندگان طلا را جذب کند.

به طور کلی، معامله گران طلا با وجود آخرین عقب نشینی قیمت ها، منتظر پیشرفت های بیشتر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *