EUR/USD با وجود کاهش تدریجی تورم PCE ایالات متحده، قصد دارد مقاومت حیاتی 1.0650 را بازیابی کند.
شاخص دلار آمریکا در بحبوحه فقدان محرک‌های بالقوه متلاطم شده است.
ECB Knot امیدوار است که بانک مرکزی به تازگی از نیمه راه چرخه سفت شدن خود عبور کرده است.
جفت EUR/USD شکست صعودی مقاومت بالقوه تشکیل شده در حدود 1.0630 را پس از یک مبارزه طولانی ارائه کرد. جفت ارز اصلی در نظر دارد تا مقاومت بحرانی 1.0650 را به دلیل انتظارات کاهش بیشتر در داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) پس بگیرد.

S&P500 در روز جمعه علیرغم داده های تورمی هزینه مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) بهتر از حد انتظار بهبود یافت. شاخص تورم سرفصل 5.5 درصد منتشر شد که بالاتر از انتظارات 5.3 درصد بود اما کمتر از انتشار قبلی 6.1 درصد بود. انتظار می رود سرمایه گذاران تمرکز خود را بر کاهش، بدون توجه به میزان آن، حفظ کنند، زیرا کاهش بیشتر فشارهای تورمی در ایالات متحده را تقویت کرده است. این امر ریسک اشتهای سرمایه گذاران را نیز بهبود بخشیده است.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) نشانه هایی از انقباض نوسانات را در بحبوحه رفتار ضعیف خود نشان می دهد. شاخص USD در میان فقدان محرک های بالقوه در این هفته در محدوده 10 پیپ قرار دارد. همچنین، بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا حدود 3.75 درصد در نوسان است.

کاهش تدریجی سرعت تورم باعث افزایش کندتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) شده است. بدون شک، فدرال رزرو نرخ های بهره را برای مدت طولانی ثابت نگه می دارد، زیرا نرخ تورم هنوز به طور قابل توجهی بالاتر است و از سیاست گذاران فدرال رزرو “خون و عرق” می خواهد. همچنین، کاهش تقاضا برای کالاهای بادوام در اقتصاد ایالات متحده از اجماع برای کاهش تورم پیش رو حمایت کرده است.

در جبهه منطقه یورو، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا (ECB) و همچنین کلااس نات، رئیس هلندی، شاهد تشدید سیاست‌ها در پنج جلسه سیاست‌گذاری بین اکنون تا جولای 2023 برای مهار تورم قوی‌تر هستند. پیش از این، سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا از این موضوع حمایت می‌کردند که بانک مرکزی در تشدید سیاست‌های پولی اقدامات زیادی انجام داده است. با این حال، ECB Knot معتقد است، “خطر کم کاری ما همچنان خطر بزرگتر است”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *