استرلینگ در آغاز جلسه این هفته در برابر دلار آمریکا ثابت و در برابر یورو قوی‌تر بود، که به دلیل اخبار مثبت در جبهه مالی بریتانیا، به‌علاوه راه‌اندازی تسهیلات جدید از سوی بانک انگلستان برای کمک به ثبات بازارهای پولی داخلی، تقویت شد.

وزارت خزانه داری گفت که به روز رسانی سیاست های مالی حیاتی را تا 31 اکتبر همراه با انتشار پیش بینی های اقتصادی مستقل در تلاش برای اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران از عملکرد برنامه های اقتصادی وست مینستر ارائه خواهد کرد.

ورود برنامه مالی میان مدت دولت برای 23 نوامبر برنامه ریزی شده بود، که تهدیدی برای افزایش عدم اطمینان بازار در مورد چشم انداز مالی بریتانیا برای یک دوره طولانی مدت بود. وزارت خزانه داری گفت که همچنین پیش بینی مالی و اقتصادی دفتر مسئولیت بودجه (OBR) را در کنار برنامه میان مدت منتشر خواهد کرد.

سیمون فرنچ، اقتصاددان ارشد بارکلیز، به بلومبرگ گفت که انتشار پیش‌بینی‌های بودجه به جلو، عدم اطمینان در مورد عملکرد Gilt را کاهش می‌دهد. اما حصول توافق کابینه در مورد کاهش هزینه‌ها و نشان دادن خردمندی تغییر قاعده مالی میان‌مدت به پنج سال، این تصمیم را به تصمیم جسورانه وزارت خزانه‌داری تبدیل می‌کند.

روز سه شنبه، نرخ مبادله پوند به یورو در ساعات پس از اعلام این خبر، یک سوم درصد افزایش یافت. نرخ پوند به دلار بدون تغییر در 1.1044 باقی ماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *