معرفی و بررسی بروکر ارانته | Errante

۸.۳
8.3/10

بروکر ارانته به عنوان یکی از کارگزاری های فعال در بازار فارکس شناخته می شود که توانسته رگوله های مختلفی را دریافت نماید. این بستر این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد که از امکانات این کارگزاری برای معامله در پلتفرم های متاتریدر ۴ و ۵ برخوردار شوند. تریدرها می توانند با استفاده از این کارگزاری، بر روی دارایی های مختلف بازار های مالی از جمله فلزات، سهام، کالاها، شاخص ها و جفت ارز های مختلف به معامله بپردازند. همچنین قابلیت پشتیبانی فارسی این بروکر موجب شده است که آن را به عنوان یک بروکر مناسب برای کاربران و معامله گران ایرانی در نظر بگیریم.

ارانته

با اینکه بروکر ارانته سابقه کمی برای حضور در بازار های معاملاتی دارد، اما توانسته توجه بسیاری از کاربران و معامله گران را به سمت خود جلب نماید. در ادامه به بررسی ویژگی ها و قابلیت های این بروکر پرداخته و آن را به طور کامل مورد ارزیابی قرار می دهیم.

ورود به سایت کارگزاری ارانته

آموزش ویدیویی ورود و ثبت نام در بروکر ارانته

برای مشاهده ویدیو آموزش ثبت نام در بروکر ارانته و سایر ویدیو های آموزشی می توانید به کانال یوتیوب و آپارات ما مراجعه کنید.

بررسی و ارزیابی بروکر ارانته

کارگزاری ارانته به عنوان یکی از بروکر هایی شناخته می شود که در سال های اخیر فعالیت خود را در بازار های مالی آغاز کرده است. این کارگزاری که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز کرده است، نسبت به سایر بروکر های فعال در بازار های مالی، کم سابقه به شمار می آيد. به همین جهت، شاید در ابتدا جلب توجه و اعتماد معامله گران، برای این کارگزاری به امری دشوار بدل شده باشد. اما این بروکر با گذشت مدت زمانی اندک، توانست سهم خوبی از بازار را به دست آورده و قابلیت ها و امکانات خود را به خوبی به معامله گران معرفی نماید.

بررسی و ارزیابی بروکر ارانته
بروکر ارانته ۴ نوع حساب معاملاتی لایو را طراحی کرده و در دسترس معامله گران و کاربران قرار داده است. تنها با واریز حداقل ۵۰ دلار می توان از امکانات حساب های معاملاتی ارانته استفاده کرد و با اسپرد رقابتی، معاملات را به انجام رساند. به طور کلی می توان گفت که کمیسیون و هزینه معاملات در حساب های VIP و Tailor-made کمتر از سایر حساب ها خواهد بود. اما اگر قصد تهیه این حساب های معاملاتی را دارید، می بایست مبلغ اولیه بیشتری را درون حساب خود قرار دهید. حساب Tailor-made به عنوان یک حساب معاملاتی شخصی سازی شده شناخته می شود که برای تریدرهای حرفه ای، گزینه ای مناسب به شمار می آيد. معامله گران با تهیه این حساب، می توانند پیرامون شرایط معاملاتی خود با کارگزاری مذاکره کرده و به بهترین شکل به معامله بپردازند.

 

 

آیا کارگزاری ارانته از اعتبار کافی برخوردار است؟

در حال حاضر، جمعیت کاربران این مجموعه، به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است که از سراسر جهان، برای انجام معاملات خود، به این بستر مراجعه می کنند. دفتر مرکزی این کارگزاری در کشور قبرس واقع شده است. نکته قابل توجه این است که کارگزاری ارانته توسط سازمان FSA و کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور قبرس که تحت عنوان CYSEC شناخته می شود، رگوله شده است. در ادامه رگولاتوری های این بروکر را به طور کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.
کارگزاری ارانته تحت عنوان Notely Trading Lt ثبت شده و توانسته از کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور قبرس، رگوله دریافت نماید. این رگولاتوری از نوع سطح ۲ بوده و در بازار های مالی، از اعتبار بالایی برخوردار است. این کارگزاری با شماره ثبت 383/20 از کمیسیون بورس و اوراق بهادار، مجوز معتبر دریافت کرده است. همچنین این بروکر به واسطه MiFID II با قوانین بازار های مالی اروپا مدیریت می شود. در ادامه می توانید تصویر مربوط به مجوز های این کارگزاری را مشاهده نمایید.

 

 

بررسی رگوله CySec کارگزاری ارانته

شعبه آفشور کارگزاری ارانته توانسته است مجوز و رگوله FSASeychelles را دریافت نماید. اگرچه این مجوز به عنوان یک رگوله سطح بالا در نظر گرفته نمی شود، با این حال، برای کاربران ایرانی یک مزیت تلقی شده و این امکان را برای آنان ایجاد می کند که در این بروکر به فعالیت بپردازند. همچنین این بروکر با نامErrante Securities (Seychelles) Ltd موفق به دریافت مجوز خرید و فروش اوراق بهادار شیسل شده و توانسته با شماره SD038، مجوزی را از FSA دریافت نماید. در ادامه می توانید تصویر استعلام این مجوز را نیز مشاهده نمایید.
به صورت کلی، وجوه و سرمایه ای که معامله گران به درون این کارگزاری وارد می کنند، در بانک ها و موسسات مالی سطح بالا سپرده گذاری می شوند. همچنین این کارگزاری بر اساس حفاظت از تعادل منفی، فعالیت می کند. بدین معنی که هیچ معامله گری نمی تواند بیش از سرمایه و موجودی خود، ضرر کند.

 

 

حساب های معاملاتی بروکر ارانته

حساب های معاملاتی کارگزاری ارانته نیز مانند حساب سایر بروکرها، از لحاظ حداقل مبلغ واریز اولیه و اسپرد با یکدیگر تفاوت دارند. حساب های پرمیوم و استاندارد به شکلی طراحی شده اند که معامله گران، تنها ملزم به پرداخت اسپرد هستند. باقی حساب های این بروکر از اسپرد کمتری برخوردار هستند، اما برای انجام معامله در این حساب ها می بایست به ازای هر لات معامله، بین ۲ الی ۳ دلار کمیسیون پرداخت کنید. ویژگی حساب های معاملاتی کارگزاری ارانته به شرح زیر است:

حساب های معاملاتی بروکر ارانته

 

حساب معاملاتی VIP:

این حساب معاملاتی برای کاربران ویژه در نظر گرفته شده است. برای ایجاد این حساب معاملاتی می بایست حداقل مبلغ ۵۰۰۰ دلار را به عنوان مبلغ اولیه در حساب واریز نمایید. همچنین اسپرد این حساب ۰.۲ بوده و می بایست به ازای هر لات معامله، ۳ دلار کمیسیون پرداخت نمایید.

 

حساب معاملاتی ECN

برای استفاده از این حساب معاملاتی می بایست حداقل مبلغ ۵۰ دلار واریزی اولیه داشته باشید. اسپرد این حساب نیز ۱ پیپ در نظر گرفته می شود.

 

حساب معاملاتی Tailor Made

این حساب معاملاتی به شکلی طراحی شده است که اسپرد آن ۰.۰ بوده و برای استفاده از آن، به ۱۵ هزار دلار واریزی اولیه نیاز خواهید داشت. در این حساب، به ازای هر لات معامله، از کاربران ۲ دلار کمیسیون دریافت می گردد.

 

حساب معاملاتی ECN Premium

برای استفاده از این حساب معاملاتی می بایست حداقل ۱۰۰۰ دلار واریزی اولیه داشته باشید. همچنین برای این حساب اسپرد ۰.۷ پیپ در نظر گرفته می شود.

 

 

اسپرد حساب های معاملاتی بروکر ارانته

بروکر ارانته به عنوان یکی از بروکرهایی شناخته می شود که کمترین میزان اسپرد را برای حساب های معاملاتی خود در نظر می گیرد. این مورد به عنوان یکی از مزیت های این کارگزاری شناخته می شود. در ادامه، به بررسی اسپرد چند مورد از جفت ارزها و شاخص های معاملاتی خواهیم پرداخت.

جفت ارز میانگین اسپرد
EUR/USD 1.03 پیپ
GBP/USD 1.30 پیپ
USD/JPY 1.07 پیپ
USD/CHF 1.50 پیپ
طلا ۳۶ پیپ
بیت کوین ۶۵ دلار

 

 

بررسی نمادهای معاملاتی ارانته

بررسی نمادهای معاملاتی ارانته

 

فارکس

در بروکر ارانته می توانید برای معامله بر روی ۴۶ جفت ارز اقدام کنید. این تعداد جفت ارز مورد پشتیبانی، در مقایسه با بروکرهای دیگر، قابل قبول به نظر می آيد. رایج ترین جفت ارزهای مورد پشتیبانی، به شرح زیر می باشند:
⦁ EUR/USD
⦁ GBP/USD
⦁ USD/JPY
⦁ GBP/JPY
⦁ NZD/JPY
⦁ USD/ZAR

 

 

CFD

این بروکر امکان معامله ۶۱ سهام CFDرا برای کاربران خود فراهم کرده است. این موارد، مشمول سود سهام شده و خریداران به عنوان مالک اصلی سهام شناخته نخواهند شد.

 

کالا

بروکر ارانته این امکان را فراهم می آورد که معامله گران برای معامله ۳ کالا اقدام کنند. بدین ترتیب، در مقایسه با سایر بروکرهای مطرح، در این زمینه محدودیت هایی برای کاربران وجود خواهد داشت. زیرا اغلب بروکر ها، بین ۵ الی ۱۰ کالا را مورد پشتیبانی خود قرار می دهند. این موارد، شامل نفت، گاز و میعانات نفتی است.

 

شاخص ها

به صورت کلی، ۹ شاخص در بروکر ارانته برای انجام معامله تحت پوشش قرار گرفته است.
فلزات: این بروکر امکان معامله بر روی ۶ نماد فلز را برای معامله گران فراهم آورده است. در این زمینه، ارانته تفاوتی با سایر بروکر ها نداشته و همتراز با آن ها حرکت می کند.

 

رمز ارزها

معامله گران بروکر ارانته می توانند بر روی ۱۴ جفت ارز مربوط به بازار کریپتو، به معامله بپردازند.
پس به طور کلی می توان گفت که بروکر ارانته از طیف گسترده از دارایی ها پشتیبانی کرده و امکانات معامله آن ها را برای کاربران به ارمغان آورده است.

 

حساب اسلامی

برخی از بروکرها، نسبت به ایجاد حساب های اسلامی اقدام کرده اند. این حساب ها فاقد اسپرد بوده و هیچگونه بهره شبانه ای برای آن ها در نظر گرفته نخواهد شد. پس برای معامله گرانی که به دلیل عقاید شرعی نمی خواهند بهره شبانه پرداخت کنند، گزینه ای مناسب به شمار می آيد. البته کارگزاری ارانته حساب های خود را به شکلی طراحی کرده است که اسپرد به هیچ کدام از آن ها تعلق نگرفته و تمامی آن ها فاقد اسپرد هستند. پس معامله گران بر روی هیچ کدام از نماد های معاملاتی در این بستر اسپرد پرداخت نخواهند کرد. توجه داشته باشید که این قابلیت تنها برای ۱۰ روز اعتبار داشته و پس از این، اسپرد فعال می شود.

 

نحوه شارژ حساب، واریز و برداشت

در بروکر ارانته نیز مانند سایر بروکرهای فعال در بازار های مالی، می توان از روش های گوناگون برای واریز و برداشت وجه استفاده نمود. به صورت کلی، روش های واریز و برداشت به شرح زیر می باشند:
⦁ شارژ حساب و برداشت با بیت کوین
⦁ شارژ حساب و برداشت با اتریوم
⦁ شارژ حساب و برداشت با ریپل
⦁ شارژ حساب و برداشت با تتر
⦁ شارژ حساب و برداشت به وسیله حواله بانکی
⦁ شارژ حساب و برداشت از طریق پرفکت مانی
⦁ شارژ حساب و برداشت ریالی از طریق صرافی یا حساب تلگرامی
البته اغلب معامله گران ایرانی ترجیح می دهند تا از روش واریز و برداشت ریالی یا رمز ارز استفاده نمایند.

 

 

ارزیابی سایت کارگزاری ارانته

طبیعتا وب سایت به عنوان یکی از مهمترین جنبه هایی به شمار می رود که معامله گران به آن توجه می کنند. زیرا هرچه فضای کاربری و امکانات وب سایت کارگزاری بیشتر و بهتر باشد، کاربران کار راحت تری در پیش خواهند داشت. همچنین می توان از این بستر به تمام اطلاعات ضروری بروکر دسترسی پیدا کرد. خوشبختانه سایت بروکر ارانته از زبان فارسی پشتیبانی کرده و فضایی مناسب را برای کاربران ایرانی فراهم آورده است.

ارزیابی سایت کارگزاری ارانته

 

خدمات پشتیبانی

در عمده موارد، پشتیبانی به عنوان یکی از خدمات مهم و قابل توجه هر بروکر در نظر گرفته می شود. در همین راستا، بروکر ارانته خدمات پشتیبانی به زبان فارسی را برای کاربران ایرانی تدارک دیده است و معامله گران می توانند در ساعات ۹ الی ۲۴ از این خدمات استفاده کرده و مشکلات خود را برطرف نمایند.

 

 

ارزیابی کلی کارگزاری ارانته

همان طور که گفته شد، بروکر ارانته به عنوان یک کارگزاری تازه کار شناخته می شود که از همان ابتدا با استقبال خوبی از جانب معامله گران روبرو شد. این کارگزاری به علت مزایایی همچون اسپرد پایین و قابلیت های متنوع و کاربردی، نظیر پشتیبانی با زبان فارسی، به عنوان یک بروکر مناسب برای کاربران ایرانی در نظر گرفته می شود.

 

 

آموزش ثبت نام در وب سایت ارانته

پیش از هر چیز، برای عضویت در کارگزاری ارانته لازم است تا از طریق لینک زیر، برای ورود به وب سایت بروکر اقدام کنید.

برای تغییر زبان سایت می توانید از زبانه ای که در بالای صفحه قرار گرفته است، استفاده نمایید. سپس گزینه ثبت نام را از روی صفحه، مورد انتخاب قرار دهید.

در این قسمت می بایست مشخص کنید که به عنوان یک شخص حقیقی می خواهید برای افتتاح حساب معاملاتی اقدام کنید، یا یک شخص حقوقی. در ادامه، جنسیت خود را در قسمت مشخص شده، مورد انتخاب قرار دهید. سپس اطلاعات هویتی نظیر نام و نام خانوادگی تان را مطابق املا مدارک هویتی، وارد نمایید. در قسمت کشور، گزینه ایران را برگزینید. لازم به ذکر است که، شماره موبایل و ایمیلی که برای ثبت نام وارد می کنید، می بایست در دسترس بوده و به شکل صحیح وارد شوند. شماره موبایل خود را بدون صفر اول آن، در کادر خواسته شده وارد نمایید. سپس قوانین و آیین نامه بروکر را مورد مطالعه قرار داده و آن را تایید نمایید. پس از پر کردن تمامی قسمت ها، بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.
در این هنگام، یک تایید برای شماره تلفن همراه و ایمیل شما ارسال می گردد. اگر ایمیل ارسال شده را در صندوق ورودی ایمیلتان پیدا نکردید، پوشه SPAM را چک کنید. سپس کد تایید ارسال شده را در قسمت مشخص شده وارد نمایید و گزینه ادامه را انتخاب نمایید. با تایید ایمیل، به صفحه اول وب سایت کارگزاری وارد می شوید. در این هنگام، می توانید در بالای صفحه پیغام کامل نبودن اطلاعات حساب کاربری را مشابه شکل زیر، مشاهده نمایید:

ارور پروفایل ناقص

پس لازم است در ابتدا نسبت به تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید که تاریخ تولد می بایست حتما بر اساس سال میلادی مشخص شود. همچنین در این بخش لازم است تا درآمد سالیانه خود را بر حسب دلار مشخص نمایید. با اتمام این فرآيند، بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

 

 

مراحل احراز هویت در کارگزاری ارانته

در این گام می بایست اطلاعات وارد شده در بروکر ارانته را به وسیله مدارک هویتی خود، تایید نمایید.
با استفاده از منوی کشویی می توانید مدارک شناسایی را برای بارگذاری انتخاب نمایید. برای انجام مراحل احراز هویت می توانید از یکی از مدارک زیر استفاده نمایید:
⦁ کارت ملی
⦁ گواهینامه
⦁ پاسپورت
⦁ شناسنامه
توجه داشته باشید که می بایست تصویر مدارک شناسایی از پشت و روی آن ها تهیه شده باشد. همچنین تصویر شناسنامه می بایست صفحات اول و دوم را در بر بگیرد.
در گام بعد، می بایست مدارک مربوط به تایید آدرس را در سایت کارگزاری ارانته بارگذاری نمایید.
در این بخش لازم است تا در ابتدا آدرس، کدپستی و اطلاعات مربوط به شهر و کشور خود را وارد نمایید. توجه کنید که اطلاعات وارده می بایست کاملا بر مدارک شما منطبق باشد. همچنین برای تایید آدرس خود می توانید از مدارک زیر استفاده کنید:
⦁ قبوض مربوط به تلفن، برق، گاز و آب
⦁ بیمه نامه اتومبیل و سند خودرو
⦁ سند ملکی یا اجاره نامه
⦁ صورت حساب بانکی یا دفترچه حساب
توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده می بایست مربوط به خودتان بوده و اطلاعات به طور کامل با مدارک ارسال شده انطباق داشته باشد. پس از ارسال مدارک می بایست منتظر باشید تا مدارک توسط کارشناسان بروکر ارانته تایید گردد. در نهایت با تایید اطلاعات می توانید حساب خود را افتتاح کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

خانهآموزشبروکر هااینستاگرام