روش استفاده از ترکیب فیبوناچی و خط روند

ترکیب سطوح فیبوناچی و خط روند

از دیگر ابزار کاربردی و بسیار مفیدی که می‌توان با سطوح فیبوناچی ترکیب کرده و تغییرات بازار را تحلیل کرد خط روند است؛ در این قسمت قصد داریم روش استفاده از ترکیب فیبوناچی و خط روند را تحت بررسی قرار دهیم. سطوح فیبوناچی هنگامی که بازار دارای یک روند مشخص است، بهترین کاربرد را دارند و می‌توان به خوبی تغییرات را توجیه کرد.
هنگامی که روند تغییرات یک جفت ارز صعودی یا نزولی باشد، معامله‌گران سطوح فیبوناچی اصلاحی را به عنوان یک راه حل برای ورود پیدا کردن به جریان روند به کار می‌برند. پس چه بهتر که به دنبال سطوحی باشیم که در آن‌ها سطوح فیبوناچی و خط روند در یک راستا قرار می‌گیرند.
در ادامه نمودار یک ساعته تغییرات ارزش دلار استرالیا و ین ژاپن را مشاهده می‌کنید. با توجه به این نمودار می‌بینیم که خط روند قیمت طی چند روز جهت صعودی را تجربه کرده است.

نمودار یک ساعته تغییرات ارزش دلار استرالیا و ین ژاپن

ممکن است با خود فکر کنید که روند صعودی به وجود آمده بسیار مطلوب است و حتی به عنوان یک تجارت کوتاه مدت، تمایل به خرید پیدا کنید. همچنین ممکن است تصور کنید که با انجام معامله خرید، ممکن است دوباره خط روند صعودی ایجاد شود. توصیه ما این است که قبل از خرید، از تول باکس یا جعبه ابزار مبادله خارجی استفاده کنید. در ادامه بررسی می‌کنیم که آیا امکان تعیین دقیق‌تر قیمت ورودی وجود دارد.


نمودار (AUD / JPY)

در نمودار سطوح فیبوناچی اصلاحی را با در نظر داشتن نوسان پایین در نقطه‌ی 82.61 و نوسان بالای 83.84 مشخص کرده‌ایم. با توجه به نمودار مشاهده می‌کنیم که سطوح 50% و 61.8% فیبوناچی در تلاقی با خط روند صعودی قرار گرفته‌اند. سوال این است که آیا امکان استفاده از این سطوح به عنوان سطوح حمایت بالقوه وجود دارد؟ باید از تنها راه حل برای رسیدن به پاسخ این سوال استفاده کنیم. به چه صورت؟


سطوح حمایت بالقوه

در ادامه سطوح فیبوناچی 61.8% را نگه خواهیم داشت، چرا که پیش از پایین آمدن قیمت، در اینجا یک روند صعودی برای آن مشاهده شده است. در صورتی که در این سطوح سفارشی انجام داده باشید، در واقع نقطه‌ی ورودی بسیار عالی را انتخاب کرده‌اید.
چند ساعت قبل از این که به خط روند برسید، قیمت به شکلی سریع بالا رفته و در سطح سقف قبل شکاف ایجاد می‌کند. با توجه به این مورد می‌توان نتیجه گرفت که بکارگیری ترکیب فیبوناچی و خط روند، مزیت استفاده از ابزار و سطوح فیبوناچی اصلاحی می‌باشد؛ مزیت حاصل از ترکیب فیبوناچی و خط روند حتی در زمانی که برای ورود به خط روند بازآزمایی شده برنامه‌ریزی می‌کنید، قابل مشاهده است.
با ترکیب شدن سطوح حمایت یا مقاومت که در نمودار به شکل مورب و افقی قرار گرفته‌اند، می‌توان به این نتیجه رسید که سایر معامله گران به این سطوح توجه دارند. باید به این نکته توجه داشته باشید که مانند سایر ابزار ترسیم، رسم کردن خطوط روند نیز می‌تواند با توجه به ایده‌ی ذهنی شما از تغییرات بازار انجام شود.
ممکن است دقیقا متوجه روش رسم خطوط روند توسط دیگر معامله گران نشوید، با این حال می‌توان روی این اصل که همیشه یک روند در بازار وجود دارد، حساب باز کنید. در صورتی که متوجه می‌شوید که یک روند در حاله توسعه است و به صورت صعودی می‌باشد، لازم است راه حلی پیدا کنید که بتوانید با تجارت و معاملات خود پیشرفت داشته باشید و در واقع به تجارت خود برای کسب سود بیشتر شانس دهید.
در این بین امکان استفاده از سطوح فیبوناچی برای یافتن نقاط بالقوه‌ی ورود به معاملات پربازده، وجود خواهد داشت.

ترکیب سطوح فیبوناچی و خط روند