در یک شکایت فدرال که روز دوشنبه توسط کمیسیون امنیت و مبادلات ایالات متحده علیه اینفلوئنسر کریپتو ایان بالینا تنظیم شد، ناظران بازار به چیز غیرمنتظره ای در چاپ ظریف اشاره کردند.

در اقدامی جسورانه که در اعماق پرونده پنهان شده بود، SEC ادعا کرد که این حق را دارد که از Balina شکایت کند زیرا تراکنش‌های رمزنگاری مورد بحث در ایالات متحده اتفاق افتاده است. همچنین مدعی شد که کل بلاک چین اتریوم تحت حیطه نظارتی دولت ایالات متحده است.

بالینا به این دلیل تحریم می‌شود که گفته می‌شود قبل از راه‌اندازی عرضه اولیه سکه (ICO) در سال ۲۰۱۸ نتوانسته است یک ارز دیجیتال را به عنوان یک امنیت ثبت کند.

SEC می‌گوید که از آنجایی که ETH ارسال شده به Balina توسط شبکه‌ای از گره‌های اتریوم که بیشتر در ایالات متحده خوشه‌بندی شده‌اند تأیید شده است، «عادلانه است که نتیجه بگیریم که آن تراکنش‌ها در خاک ایالات متحده انجام شده است».

اگر کارشناسان مقاصد SEC را به درستی می‌خوانند، آژانس می‌گوید که چون بیشتر گره‌های اعتبارسنجی اتریوم در ایالات متحده مستقر هستند، هر تراکنش جهانی که روی بلاک چین اتریوم انجام می‌شود باید به عنوان «آمریکایی» تلقی شود.

بررسی واقعیت: اعداد Etherscan نشان می دهد که تقریباً 45.80 درصد از تمام گره های اتریوم در ایالات متحده مستقر هستند. کشوری که دومین تراکم گره را دارد آلمان است که حدود 20 درصد را در اختیار دارد.

SEC سال‌ها است که شکایت‌های مدنی علیه افراد و سازمان‌ها را که ICO‌های ثبت نشده شناسایی شده‌اند، تنظیم کرده است. برایان فیر، استاد حقوق دانشگاه آلاباما در یک پست وبلاگ اخیر گفت: آنچه در مورد Balina تغییر کرده است این است که SEC اکنون می‌گوید هر کسی که در بلاک چین اتریوم تجارت می‌کند «به طور مؤثر در بورس اوراق بهادار ایالات متحده تجارت می‌کند».

“از دیدگاه تنظیم کننده، اقدام علیه افراد را بسیار آسان تر می کند.”

اگر آژانس بتواند تراکنش‌های اتریوم را از این طریق مجدداً طبقه‌بندی کند، می‌تواند بر هر چیزی که در شبکه غیرمتمرکز بلاک چین خریداری یا فروخته می‌شود، ادعای صلاحیت کند.

Fayre می‌گوید که این امر تشدید بزرگی در نبرد SEC برای نظارت بر فعالیت‌های خدمات مالی کریپتو ایجاد می‌کند که «احتمالاً تبدیل به دومین بلاک چین بزرگ جهان می‌شود».

او خاطرنشان می کند که اتریوم جایی است که اکثریت قریب به اتفاق فعالیت های NFT و DeFi در آن انجام می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *