پیش‌بینی جدید BMO Capital Markets می‌گوید علیرغم سقوط به پایین‌ترین سطح خود در برابر گرین‌بک از ژوئیه 2020 در روز سه‌شنبه، CAD ممکن است در صف یکی از مهم‌ترین بازگشت‌های G10 باشد که (یا اگر) دلار قدرتمند ایالات متحده بالاتر رود. .

واحد سرمایه گذاری بانک مونترال می گوید که فیات کانادا در روز جمعه 23 سپتامبر، زمانی که در برابر دلار آمریکا به 73 سنت کاهش یافت، موقعیت خود را به عنوان دومین عملکرد برتر سال 2022 به فرانک سوئیس واگذار کرد. با این حال، در روند صعودی، نسبت به سایر همتایان G10، که برخی از آنها در برابر گرین‌بک به پایین‌ترین سطح چند دهه اخیر رسیده بودند، دست یافت.

پیشتاز بازنده ها پوند بود که در حال کاهش است و در برابر دلار کانادا پس از شکست به زیر 1.50 به پایین ترین حد بحران مالی سال 2008 خود می رسد. اگر BMO درست باشد و Loonie برای بهبودی شدید در سال آینده پیش بینی شود، GBP/CAD جا دارد تا در ماه ها و سه ماهه آینده اعماق جدیدی را افزایش دهد.

روند صعودی که در دلار آمریکا می‌بینیم همچنان قوی‌ترین نیروی گرانشی در جهان ارز است. شاخص دلار بلومبرگ طی دوازده ماه گذشته 16 درصد افزایش یافته است و شاخص های مختلف فدرال رزرو همگی سودهای مشابهی را نشان می دهند.

«وقتی روند صعودی گرین‌بک به اوج خود می‌رسد، ما معتقدیم که CAD یکی از معدود ارزهای منتخب است که به شدت تغییر می‌کند.» اما این یادداشت هشدار می‌دهد که «هنوز زمان آن نرسیده است که روند صعودی دلار را پایان دهیم». BMO معتقد است که فدرال رزرو باید سیگنال دهد که مرحله انقباض فعلی در حال نزدیک شدن به پایان خود است.

ارز کانادا به لطف سیاست پولی بانک مرکزی که باعث شده بانک کانادا (BoC) نرخ های بهره را تا حد زیادی مطابق با فدرال رزرو آمریکا نگه داشته است، یکی از بالاترین نرخ های بهره را در جدول بالای گروه 10 ارائه می دهد. واشنگتن اوایل این هفته نرخ بالای نرخ بهره صندوق های فدرال رزرو را به 3.25 درصد افزایش داد.

فدرال رزرو همچنین از پیش بینی های اقتصادی سه ماهه خود استفاده می کند تا هشدار دهد که افزایش نرخ های بیشتر همچنان در راه است، با پیش بینی نرخ بهره صندوق های فدرال رزرو در مقطعی در سال 2023 به بالای 4.5 درصد خواهد رسید. روند تورم آمریکا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *