الاکلنگ NZD/USD در محدوده معاملاتی فوری، سودهای ملایمی را چاپ می کند.
سود صنعتی چین رو به وخامت گذاشت، پکن قانون قرنطینه کووید را برای مسافران ورودی لغو کرد.
شاخص دلار آمریکا روند نزولی سه روزه را نشان می‌دهد زیرا آمارهای نرم‌تر ایالات متحده شرط‌بندی‌های فدرال رزرو را به چالش می‌کشد.
گاوهای NZD/USD با رقم دور 0.6300 معاشقه می‌کنند در حالی که اوایل سه‌شنبه یک برد سه روزه را ثبت می‌کنند. با انجام این کار، جفت کیوی دلار آمریکا را که به طور کلی ملایم تر است، و همچنین روحیه ریسک پذیری را تشویق می کند. با این حال، اخیراً داده‌های ضعیف از چین به حال و هوای تعطیلات برای بررسی گاوها می‌پیوندد.

با این حال، سود صنعتی چین در دوره ژانویه تا نوامبر 3.6 درصد در مقایسه با -3.0 درصد قبلی کاهش یافت. علاوه بر این، نگرانی های ژئوپلیتیکی ناشی از روسیه و کره شمالی نیز خریداران جفت کیوی را در بحبوحه انفعال پایان سال در بازارها به چالش می کشد.

با این وجود، با لغو قانون قرنطینه کووید برای مسافران ورودی، از 08 ژانویه، ریسک اشتها قوی تر باقی می ماند.

علاوه بر این، چاپ نرم‌تر داده‌های تورم و تولید ایالات متحده تردیدهایی را در مورد حرکت جنگ طلبانه بعدی فدرال رزرو (فدرال رزرو) ایجاد می‌کند و از این رو بر دلار آمریکا فشار می‌آورد. در نتیجه، شاخص دلار آمریکا (DXY) برای سومین روز متوالی افت کرد و 0.13 درصد در روز نزدیک به 104.05 کاهش یافت.

در روز جمعه، شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) که بیشتر به عنوان شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو شناخته می شود، با 4.7 درصد پیش بینی سالانه در ماه نوامبر در مقابل 5.0 درصد قبل مطابقت داشت. همچنین، سفارشات کالاهای بادوام در ماه مذکور نسبت به 0.6- درصد مورد انتظار و 0.7 درصد کاهش 2.1 درصدی ثبت شده است. از همه مهمتر، سفارشات کالاهای سرمایه غیردفاعی سابق هواپیما بهبود 0.2% را نسبت به 0.0% مورد انتظار و 0.3% اصلاح شده قبلی نشان داد. علاوه بر این، ردیاب GDPNow بانک فدرال رزرو (Fed) آتلانتا رشد سالانه +3.7 درصدی را برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) در مقابل +2.7 درصد تخمین‌های قبلی نشان داد.

در این زمینه، S&P 500 Futures با 0.75% افزایش در روز به 3898 رسید در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده حداکثر تا 3.73% کاهش یافت.

با نگاه به آینده، خوش‌بینی مرتبط با چین می‌تواند به سوگیری نزولی فدرال رزرو بپیوندد تا جفت ارز NZD/USD را در طول یک هفته غیرفعال احتمالاً بدون داده/رویداد مهم به حرکت درآورد.

تحلیل تکنیکال
شکست صعودی خط مقاومت قبلی از 15 دسامبر، در حدود 0.6215 تا زمان انتشار، خریداران NZD/USD را در میان سیگنال های صعودی MACD امیدوار نگه می دارد. با این حال، مانع 21-DMA که 0.6345 را احاطه می کند، از روند صعودی فوری قیمت محافظت می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *