NZD/USD در روز جمعه برای چهارمین روز متوالی در بحبوحه تمایلات رایج فروش دلار افزایش یافت.
شرط‌بندی برای افزایش نرخ‌های کمتر تهاجمی فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه ایالات متحده را کاهش می‌دهد و بر ارزش افزوده است.
لحن خطر مثبت بیشتر باعث تضعیف سرمایه امن می شود و به نفع کیوی حساس به خطر است.
جفت ارز NZD/USD برای چهارمین روز متوالی در روز جمعه بالاتر می رود و به انتهای محدوده معاملاتی هفتگی خود نزدیک تر می شود. این جفت از طریق اولین جلسه اروپایی به سودهای اندک خود ادامه می دهد و در حال حاضر در حدود 0.6400 رقم گرد قرار دارد.

ترکیبی از عوامل دلار آمریکا را به پایین‌ترین رقم چند ماهه در اوایل این هفته نزدیک‌تر می‌کند، که به نوبه خود به‌عنوان باد عقبی برای جفت ارز NZD/USD عمل می‌کند. افزایش شرط‌بندی‌ها برای تشدید سیاست‌های کمتر تهاجمی توسط فدرال‌رزرو، همراه با لحن ریسک به طور کلی مثبت، همچنان بر ارزش دلار امن تاثیر می‌گذارد.

به نظر می‌رسد بازارها متقاعد شده‌اند که بانک مرکزی ایالات متحده سرعت چرخه افزایش نرخ خود را کاهش خواهد داد و در دسامبر با افزایش نسبتاً کوچک‌تر 50 واحدی در ثانیه قیمت‌گذاری کرده است. علاوه بر این، خوش‌بینی نسبت به کاهش محدودیت‌های سختگیرانه COVID-19 در چین همچنان از بهبود احساس خطر جهانی حمایت می‌کند.

با این اوصاف، داده‌های مثبت اقتصادی ایالات متحده به این گمانه‌زنی دامن می‌زند که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است نرخ‌ها را بیش از پیش‌بینی‌شده افزایش دهد، که باید ضرر دلار را محدود کند. علاوه بر این، نگرانی‌ها در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی ممکن است بیشتر به محدود کردن صعودی دلار نیوزلند حساس به رشد کمک کند.

معامله‌گران همچنین ممکن است از شرط‌بندی جدید قبل از ریسک‌های داده/رویداد کلیدی هفته آینده خودداری کنند – ارقام تورم مصرف‌کننده ایالات متحده و نشست FOMC. گزارش مهم CPI ایالات متحده بر چشم انداز سیاست فدرال رزرو تأثیر می گذارد، که به نوبه خود، دلار را هدایت می کند و انگیزه جهت گیری جدیدی برای جفت ارز NZD/USD ایجاد می کند.

از این رو، باید دید که آیا گاوها می توانند کنترل خود را حفظ کنند یا اینکه حرکت به سمت بالا در سطوح بالاتر تمام می شود. با این وجود، جفت ارز NZD/USD ضررهای هفتگی متوسطی را معکوس کرده است و در فاصله قابل توجهی از بالاترین سطح خود از اواسط آگوست، در حدود ناحیه 0.6440-0.6445 که روز دوشنبه لمس شد، باقی مانده است.

فعالان بازار اکنون به سند اقتصادی ایالات متحده نگاه می کنند که شامل انتشار شاخص قیمت تولید کننده (PPI) و شاخص احساسات مصرف کننده اولیه میشیگان است. این، همراه با احساس ریسک، می‌تواند انگیزه‌ای ایجاد کند و به معامله‌گران اجازه دهد تا در آخرین روز هفته از فرصت‌های کوتاه‌مدت در اطراف جفت ارز NZD/USD استفاده کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *