بنیاد سولانا این هفته گستره روابط مالی خود را با شرکت های بحران زده FTX و Alameda Research در میان افت قیمت SOL، که از زمان شروع افت نقدینگی FTX در سه شنبه گذشته (8 نوامبر) بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است، به اشتراک گذاشت.

بیشتر سکه‌های اصلی طی هفت روز گذشته ارزش خود را به طور قابل توجهی کاهش داده‌اند زیرا سقوط ناگهانی صرافی محبوب FTX باعث ایجاد اعتماد در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال شده است. سولانا (SOL) به دلیل روابط نزدیکش با FTX و سام بنکمن-فرید، مؤسس متخاصم، به شدت آسیب دیده است. در روز سه شنبه 15 نوامبر، بنیاد سولانا وسعت پیوندهای مالی خود را با هر دو فاش کرد.

سولانا در وبلاگی در وب‌سایت بنیاد گفت که قبل از اینکه FTX پردازش برداشت‌های مشتریان را در 6 نوامبر متوقف کند، تقریباً یک میلیون دلار پول نقد یا سایر دارایی‌ها در بورس داشته است. در انتظار نتایج روند ورشکستگی FTX، این دارایی ها در حال حاضر به دام افتاده اند. این بنیاد خاطرنشان کرد که این مبلغ کمتر از یک درصد وجوه آن است.

با این حال، بنیاد سولانا همچنین بیش از 3.2 میلیون سهم FTX، در کنار بیش از 3.4 میلیون توکن FTT و 133 میلیون توکن SRM از صرافی غیرمتمرکز Project Serum (DEX)، یکی دیگر از مشاغل بانکمن-فرید، در اختیار دارد.

در زمان نوشتن توکن های FTT حدود 4.34 میلیون دلار ارزش داشتند، در حالی که توکن های SRM حدود 29.2 میلیون دلار ارزش داشتند. با این حال، هر دو توکن طی هفته گذشته شاهد کاهش قیمت بوده اند. روز دوشنبه، 7 نوامبر، انباشت توکن های FTT سولانا حدود 75.4 میلیون دلار ارزش داشت، در حالی که توکن های SRM بیش از 100 میلیون دلار ارزش داشتند.

این وبلاگ همچنین توضیح داد که FTX و شرکت تجاری ارز دیجیتال وابسته به آن Alameda Research، بیش از 50 میلیون SOL دارند که در زمان نگارش این مقاله تقریباً 707 میلیون دلار ارزش داشت. بخش قابل توجهی از آن SOL در یک برنامه بازگشایی ماهانه نگهداری می شود که تا سال 2028 ادامه دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *